Na šestu obljetnicu smrti prof. Tomislava Ivančića, 17. veljače 2023. misno spomen-slavlje u našoj župnoj crkvi predvodio je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević. Profesor Ivančić rođen je u Davoru 30.11.1938. u obitelji Đure i Marije rođ. Gelemanović. U Zagrebu je završio nadbiskupsku klasičnu gimnaziju. Od 1960. na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu studirao je teologiju i filozofiju, a od 1963. na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu. Za svećenika je zaređen 1966. godine.  Područja njegovog znanstvenog rada su filozofija, teologija i književnost. Osobito područje njegova zanimanja je istraživanje čovjekove egzistencijalno-duhovne dimenzije, gdje otkriva način suvremene evangelizacije te nužnost razvoja duhovne medicine. U tu svrhu razvio je metodu hagioterapije i osnovao 1990. godine u Zagrebu Centar za duhovnu pomoć. Osnivač je vjerničkog društva Zajednica Molitva i Riječ (MiR) i udruge Centar za bolji svijet, te voditelj brojnih seminara za duhovnu obnovu i evangelizaciju kod nas i u inozemstvu. Preminuo je u Zagrebu 17. veljače 2017.