Župni Caritas

Caritas Požeške biskupije osnovao je biskup dr. Antun Škvorčević  1997. godine.  Promiče djelotvornu kršćansku ljubav s posebnom pažnjom prema najpotrebitijima. Zaštitnik Caritasa Požeške biskupije je sveti Lovro, đakon i mučenik.

U našoj župi volonteri Caritasa pokreću prigodne karitativne akcije s ciljem pomoći potrebitim članovima župe. Neke od njih su prikupljanje namirnica pred blagdane Božića i Uskrsa, prodaja kolača, izrada adventskih vijenaca i svijeća, krunica, platnenih torba s motivom našega sela i župe, prodaja lampiona uoči Dana domovinske zahvalnosti i druge. Sva prikupljena sredstva Caritas daruje obiteljima s brojnom djecom i drugim župljanima slabijeg imovinskoga stanja. U suradnji s Općinom Caritas također pomaže u nabavci drva za ogrjev i izgradnji i popravku obiteljskih kuća. U djelovanje Caritasa uključeni su i najmlađi župljani koji svoje korizmene kasice donose u crkvu na Veliki četvrtak.