Bogoslužje  se ne može zamisliti bez biblijskih tekstova koji sačinjavaju službu riječi. Glavni dio službe riječi tvore čitanja iz Svetog pisma i pjesme između njih u kojima liturgijski čitač zauzima zapaženo mjesto. Liturgijsko čitanje je javni nastup u sklopu bogoštovanih čina. Njemu se poklanja dužna pažnja i briga u okviru župne zajednice. Čitač uprisutnjuje i posreduje Božju riječ svojim čitanjem konkretnoj zajednici. On je usta na koja Bog govori svome narodu. Služba čitača zahtijeva ozbiljnost i pripravu. Važno je da čitač razumije poruku koju prenosi.

U našoj se župi njezini članovi odmalena pripremaju za vršenje službe lektora. Na Svetim misama radnim danom službu čitača obavljaju  osnovnoškolska djeca, a na nedjeljnim misama i na blagdane odrasli čitači.  Osim nedjeljama i blagdanima, odrasli čitači sudjeluju na euharistijskim klanjanjima, bdijenjima i raznim drugim molitvenim susretima. Odgovornost je, ali i čast svojim župljanima prenijeti Božju riječ kojom će se duhovno hraniti. Naša župa oduvijek ima veliki broj članova koji savjesno i rado obavljaju službu čitača