Na spomendan Blažene Djevice Marije od Krunice, 7. listopada 2024., našu je župu pohodio požeški biskup u miru dr. Antun Škvorčević. Na poticaj pape Franje taj je dan proglašen Danom posta i molitve za mir u svijetu. Biskup emeritus sudjelovao je u pobožnosti svete krunice koju je predvodio zajedno s krizmanicima, a zatim je predvodio euharistijsko slavlje.

U molitvi pred Gospinim kipom, koji je na blagdan Pohoda Blažene Djevice Marije obnovljenog blagoslovio i ponovno postavio u našoj župnoj crkvi, biskup se prisjetio svojih dječačkih i ministrantskih molitava upućenih upravo Gospi te izrazio radost što upravo u svojoj rodnoj župi može biti molitelj. Zahvalio je svima na molitvama tijekom njegove 27-godišnje biskupske službe, a posebno je zahvalio brojnoj djeci koja su sudjelovala na misnome slavlju.