U nedjelju 20. studenog 2022., uoči blagdana svete Cecilije, zaštitnice pjevača i naših župnih zborova, na velikoj svetoj misi na poseban smo način zahvalili dugogodišnjoj dirigentici i pjevačici Anki Matošević na predanom radu i doprinosu u radu Velikog župnog zbora. Teta Anka je postala pjevačica još u vrijeme kad je župnikom bio velečasni Franjo Maček, kad je išla u treći razred osnovne škole. Otada do danas svojim je glasom, a kasnije i dirigiranjem, uvelike doprinosila ljepoti liturgijskih slavlja. U zahvalnom govoru vjeroučiteljica Ljerka Furić istaknula je kako je za svaki zbor dirigent od iznimne važnosti jer se uz njegovo vodstvo pjevaju zahtjevne pjesme, a pogotovo višeglasne mise, po kojima je naš Veliki zbor poznat. Teta Anka je požrtvovno i predano svoj talent iskoristila Bogu na slavu. Primivši prigodne poklone od župnika i članica zbora, na kraju se sama zahvalila prije svega Duhu Svetom i Gospodinu koji joj je podario talent, a onda i župniku i svojim pivačicama čestitavši im blagdan njihove zaštitnice i poželjevši da svaka od njih dostigne njezin “staž” u zboru. Čestitamo teta Anki i od srca joj zahvaljujemo, u ime cijele župe, na predanosti i požrtvovnosti i vjerujemo da će i dalje biti uzor svim članovima Velikoga zbora.