Dragi vjernici,

sukladno odredbama Nacionalnog stožera za civilnu zaštutu, od 20. ožujka obustavljaju se sve svete mise, slavlja sakramenata, pučke pobožnosti, župna slavlja i drugi događaji kako unutar zatvorenih prostora tako i na otvorenim prostorima.

Naša župna crkva će biti otvorena za osobne pobožnosti, ali vas molimo za pridržavanje sljedećega:

a) crkve su otvorene samo za osobnu molitvu zdravih vjernika koji su bez simptoma akutne plućne bolesti;

b) u crkvi istodobno smije biti prisutno najviše deset osoba pazeći pritom da razmak između osoba bude barem 2 metra;

c) crkva otvorena za vjernike mora imati stalno otvorena vrata, uz mjere pojačane higijene i svakodnevnog čišćenja.

Slavlje sakramenta ispovijedi i bolesničkoga pomazanja ne može se slaviti do daljnjega, osim u smrtnoj pogibelji.

Slavlja kršćanskih sprovoda dopuštena su uz strogo pridržavanje zdravstvenih i sigurnosnih uputa mjerodavnih državnih institucija. Pokojnici će biti sprovedeni i pokopani u prisutnosti najbliže rodbine, a mise za pokojne bit će slavljene nakon ukidanja ovih mjera.