Objavljeno je uskrsno izdanje „Zajedništva“, glasila Požeške biskupije. Zbog izvanredne situacije izazvane koronavirusom, ovaj broj „Zajedništva“ nije izišao u tiskanom obliku nego u digitalnom.  Možete ga preuzeti na sljedećem linku:

ZAJEDNIŠTVO – TRAVANJ 2020

“Zajedništvo“ donosi Uskrsnu poruku požeškog biskupa Antuna Škvorčevića, zatim Pismo vjernicima o opasnosti koronavirusa i Odredbe kojih se valja pridržavati kako bi se njegovo širenje spriječilo, zatim biskupov Naputak o provođenju potpunog oprosta te izrazi suosjećanja i solidarnosti sa zagrebačkom Crkvom povodom potresa. Nadalje glasilo donosi izvještaj sa središnje proslave Dana molitve, pokore i žrtve, kajanja i obraćenja u Požeškoj biskupiji, koja ove godine zbog koronavirusa nije održana u Jasenovcu nego u Požegi. Tu su i izvještaji s blagdanskih liturgijskih slavlja u vrijeme koronavirusa bez vjernika kao i korizmeni duhovni programi. U rubrici „Iz našeg Caritasa“ prikazano je djelovanje Biskupijskog Caritasa u vrijeme epidemije koronavirusa kao i rad župnih caritasa diljem Biskupije. Zatim se čitatelji upoznati s djelovanjem našeg misonara Karla Prpića u kamerunskoj biskupiji Ngaoundere kao i s pismom zahvale tamošnjeg biskupa Emmanuela Abbo Požeškoj biskupiji za pomoć. U rubrici „U korak s liturgijskim vremenom“ list donosi „Duhovnu misao“ za vazmene nedjelje. Uz sve navedeno, u „Zajedništvu“ se mogu naći još neki članci i izvještaji s područja Požeške biskupije a odnose se na vjerska, kulturna i duhovna područja.